ترامپ در مصاحبه با واشنگتن پست: ما به‌خاطر نفت در خاورمیانه نیستیم! به‌خاطر "اسرائیل" در خاورمیانه هستیم!

ساخت وبلاگ
چکیده : ترامپ و در مصاحبه و با واشنگتن و پست: ما به‌خاطر نفت در خاورمیانه و و نیستیم و! به‌خاطر " اسرا... با عنوان : ترامپ در مصاحبه با واشنگتن پست: ما به‌خاطر نفت در خاورمیانه نیستیم! به‌خاطر "اسرائیل" در خاورمیانه هستیم! بخوانید :

ترامپ و در مصاحبه و با واشنگتن و پست: ما به‌خاطر نفت در خاورمیانه و و نیستیم و! به‌خاطر " اسرائیل و" در خاورمیانه هستیم و!

در مصاحبۀ اخیر رئیس جمهور آمریکا با واشنگتن‌پست، وی علنا تصریح می‌کند سیاست‌های او در خاورمیانه که شامل اشغال نزدیک به یک سوم از سوریه است، یا اقدام به وضع تحریم‌های شدید علیه ایران، و واکنش ترامپ به کشتار جمال خاشقچی، از منافع ملی در موضوع نفت سرچشمه نمی‌گیرد بلکه در راه منافع "اسرائیل" صورت می‌پذیرد.

هنگامیکه «جاش‌داوزی» گزارش‌گر واشنگتن پست از وی سوال می‌کند که آیا در ماه اکتبر آتی تحریم‌های سرسختانه‌تری علیه حکومت سعودی بابت قتل جمال خاشقچی وضع می‌شود یا نه، ترامپ پاسخ می‌دهد که به افرادی که دولت (آمریکا) را به تحریم بیشتر (سعودی) دعوت می‌کنند «گوش فرا می‌دهد»، و سپس اضافه می‌کند که خاورمیانه "خطرناک‌ترین و خشن‌ترین بخش جهان است" و می‌افزاید عربستان سعودی "متحد بزرگی" است "که بدون آن‌ها، اسرائیل در مشکلات بیشتری خواهد افتاد، و ما نیاز به وزنۀ‌تعادل‌بخش علیه ایران داریم".

تصریحات ترامپ مهرتائید بر گزارش‌های اخیر می‌زند که حاکی است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر "اسرائیل" مسئول تصمیم ترامب مبنی بر حمایت بن سلمان در خصوص قتل خاشقچی است و بسیاری از حکومت‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بن‌سلمان را مسئول قتل خاشقچی می‌دانند. نتانیاهو به کاخ سفید پیام داده که بن‌سلمان یک "متحد استراتژیک" است و بدون توجه به دخالت ادعائی در قتل خاشقچی باید مورد حمایت قرار گیرد.

در ادامۀ مصاحبه ترامپ به صحبت در خصوص منطقه ادامه می‌دهد، او نه تنها علت حمایت مداوم خود از سعودی علیرغم قتل خاشقچی را "اسرائیل" تلقی می‌کند، بلکه علت حضور سنگین دخالت آمریکا در منطقه را "اسرائیل" می‌داند. او می‌گوید:

"اگر بخواهیم در آن قسمت از جهان باقی بمانیم، این خیلی مهم است که سعودی را به‌عنوان یک متحد داشته باشیم. در حال حاضر، آیا ما می‌خواهیم در آن قسمت از جهان بمانیم؟ یک دلیل برای آن "اسرائیل" است. نفت، دلیل بسیار بسیار کوچک‌تری حساب است چون ما بسیار بیش از قبل نفت تولید می‌کنیم. پس، همانطور که می‌دانید، ناگهان به جائی خواهد رسید که شما دیگر نخواهید آنجا باقی بمانید"

در این تصریح، ترامپ روشن می‌کند که منافع ملی آمریکا در امورخاورمیانه در حال تضعیف شدن است، به نحوی که نفت -که به‌عنوان علت دخالت طولانی تاریخی آمریکا در این منطقه شناخته می‌شود - دیگر علت اصلی برای دخالت در این بخش از جهان محسوب نیست. همان‌طور که ترامپ می‌گوید، ایالات متحده اکنون مقادیر زیادی از نفت را تولید می‌کند که در آینده به رشد خود ادامه داده و در سال 2025 به اوج خود خواهد رسید.

https://www.mintpressnews.com/trump-...erests/253170/

https://www.washingtonpost.com/polit...=.5ee05506e67a


آخرين ويرايش صبح ، 23 ساعت پيش در 01:33PM.

جوان فروم...
ما را در سایت جوان فروم دنبال می کنید

نویسنده : حمید قلی خانی بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 5 دی 1397 ساعت: 15:32