پرفسور جیمز تور، شیمی‌دان، نانوتکنولوژیست مشهور: فرگشت/فرضیۀ تکامل قابل قبول نیست! کسی هم سوالات را جواب نمی‌دهد! | بلاگ

پرفسور جیمز تور، شیمی‌دان، نانوتکنولوژیست مشهور: فرگشت/فرضیۀ تکامل قابل قبول نیست! کسی هم سوالات را جواب نمی‌دهد!

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ج: را جواب نمی‌دهد!

درباره کارگر مورد بحث و اینکه از کجا ممکنه پول آورده باشه، من به یک مثال اکتفا میکنم، بخشی از دی ان ای موجودات دقیقا متعلق به ویروس هاست، یعنی ویروس هایی که وارد بدن شدن و تونستن به سلول های جنسی برسن و با دی ان ای موجودات ترکیب بشن. اینجا هم قصه ی شر زیاد در برابر منفعت کم وجود داره، یعنی چنین حادثه ای بیشتر مواقع منجر به یک شر میشه و موارد کمی پیش میاد که نتیجه ی خوبی داشته باشه.
طرف شما خیلی بیشتر شلوغش میکنن، مثلا در آمریکا که نسبت به اروپا جامعه آی مذهبیه و همچنان کلیساها پر میشن، بنیادی مثل بنیاد تمپلتون که ثروت زیادی داره به دانشمندانی که چیزی به نفع مذهب بگن جایزه های ۵۰۰ هزار دلاری میده

https://www.mehrnews.com/news/1139947/جایزه-500-هزار-دلاری-بنیاد-تمپلتون-به-دو-فیلسوف-امریکایی-تعلق

خیلی چیزها در زیست شناسی هست که مکانیسم بیوشیمی اون مشخص نیست، برای همین توضیح جزئیات فرگشت چند میلیارد ساله به صورت جزء به جزء بیوشیمی ممکن نیست.
حدسیات به قول شما، تا وقتی میتونه وضعیتی رو توجیه کنه و حدس دیگه ای وجود نداره که اون رو رد کنه، معتبره. زمانی داروین شواهد بسیاری رو بررسی کرد و نظریه ای داد، با گذشت ۱۵۰ سال شواهدی در ژنتیک و زیست شناسی پیدا شد که درستی اون نظریه رو تایید میکرد. این شاخه ها اصولا بدون فرگشت چیزی برای گفتن ندارن. مثالی که زده میشه صحنه ی وقوع یک قتله. کارآکاه در لحظه وقوع جرم اونجا نبوده و شاهدی هم وجود نداره، اما با بررسی شواهد باقی مونده، دی ان ای لکه های خون، اثر انگشت، موی مقتول روی لباس قاتل و ... پرونده ای تشکیل میشه و قاتل محکوم میشه. وکیل قاتل میتونه بگه که کسی قاتل رو اونجا ندیده و شاهدی وجود نداره، راست هم میگه اما دلایل علمی و عقلی برای محکومیت وجود دارن. حالا شما وکیل قاتل هستین و من وکیل مقتول!
مانور سخیف چیه؟ توضیح علمی چگونگی پیداش موجودات روی زمین، که شواهد و دلایل متعدد فسیلی، زیست شناسی و ژنتیک داره، مانور سخیفه؟
تصور اینکه فرشتگان اومدن روی زمین و اسب و گور اسب و خرس قطبی و انسان و شامپانزه و کرم خاکی و سوسک و ده میلیون جاندار دیگه رو یکی یکی با گل درست کردن و بهشون فوت کردن تا راه بیافتن، در حالی که قبلش هم دایناسور ها رو با همین روش درست کرده بودن و ... میشه یک تصور غیر سخیف و قابل طرح.

https://www.richarddawkins.net/2013/02/macro-evolution/

پیلتر شکن استفاده کنین، به طرز غیر سخیفی ریچارد داوکینز فیلتر میشه

اینجا هم میتونین ببینین که فردی قرار بوده با این دانشمند شیمیدان که درشت فرگشت رو درک نمیکنه، جلسه ای بذاره و به ایشون توضیح بده که درشت فرگشت چطوری رخ میده، و ببینین که ایشون یک شرط داشته و اون اینکه چیزی ضبط نشه و منتشر نشه و این گفتگو محرمانه بمونه:

https://uncommondescent.com/intellig...acroevolution/

البته میگن که ایشون شخص محترمیه و سرش هم شلوغه، و من هم میفهمم که درک فرگشت کلی و گونه زایی به صورت تشریح ساخته شدن همه ی مولکولها بسیار سخته، مثل اینه که یک هواپیما رو بخوایم مولکول به مولکول تشریح کنیم در حالی که هواپیما رو باید سیستم به سیستم تشریح کنن.


آخرين ويرايش Freedom1 ، يك روز پيش در 07:03AM. ...
نویسنده : حمید قلی خانی بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 4:44