پیامی که خدا از طریق زلزله به مردم ایران داد.

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

پیامی که خدا از طریق زلزله به مردم ایران داد.

از شیطان رانده شده بخدا پناه میبرم
بنام خدا بخشنده مهربان

پیامی که خدا از طریق زلزله به مردم ایران داد را باید جدی گرفت

براساس سایت ویکی پدیا زمین‌لرزه ۱۳۹۶ ایران - عراق به بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق رخ داد. این زلزله در جنوب شرق ترکیه و حتی کویت و شمال عربستان سعودی و اسرائیل هم احساس شده‌است. این بزرگترین زلزله خاورمیانه در چند دهه اخیر بوده است. مقدار قدرت این زلزله سی برابر زلزله بم بوده است. دقیقا چهارده سال بعد از زلزله بم ، این اتفاق افتاده است و عدد چهارده تعداد حروف مقطعه قرآنی است. قبل از هر چیز عرض کنم که من هم از وقوع این زلزله ناراحت و متاسفم ، اما خدا عادلترین و حکیم ترین است. او خودش می داند که در چه زمانی و در چه مکانی، زلزله ایجاد کند. تاریخ وقوع این زلزله 1396/8/21 بود.

1396+8+21= 1425
1425= 19*75

اگر ارقام تاریخ شمسی وقوع زلزله را با هم جمع کنیم، بر نوزده بخش پذیر است. این همه موضوع نیست، بلکه یک نشانه است. نشانه برای چی؟ نشانه برای این که توجهمان را به زلزله و حوادث آن جلب کنیم و پیامهای آن را دریافت کنیم و عبرت بگیریم.

سوره ای در قرآن به اسم زلزله آمده است. این سوره فقط در مورد زلزله نهایی آخر شدن دنیا نیست، بلکه در مورد تمام زلزله های طبیعیی است که اتفاق می افتد. زلزله آثار و پیامهایی دارد که باید به آن توجه کرد. اگر توجه نکنیم به ضرر خودمان است و در زلزله بعدی ، ناچارا و اجبارا متوجه خواهیم شد. ممکن است که عده ای بگویند که عده ای از هموطنان جان خود را از دست داده و بی خانمان شده اند؛ چرا در مورد چنین چیزی صحبت می کنید؟! ما در این مورد صحبت می کنیم، نه بخاطر کشته شدگان، بلکه بخاطر کسانی که از آن حادثه جان سالم بدر برده اند. عده ای که در این زلزله نجات یافته اند، خدا فرصت دیگری به آنها داده است و ما موظفیم که به آنها کمک کنیم و آنها را دلداری دهیم. پس بهتر است که واقعیتها را قبول کنیم و به کلام خدا در سوره زلزله گوش دهیم. زیرا فقط خدا کمک کننده و نجات دهنده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿۱﴾
آنگاه که زمین به لرزش [طبیعی] خود لرزانیده شود

وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾
و زمین بارهاى خود را برون افکند

وَقَالَ الْإِنْسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾
و انسان گوید [زمین] را چه شده است

یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾
آن روز است که [زمین[خبرهاى خود را باز گوید

بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾
]همان گونه] که پروردگارت بدان وحى کرده است

یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾
آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا ]نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود

فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ﴿۷﴾
پس هر که هموزن ذره‏ اى نیکى کند [نتیجه] آن را خواهد دید

وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ ﴿۸﴾
و هر که هموزن ذره‏ اى بدى کند [نتیجه] آن را خواهد دید

نکات براساس سوره زلزله:

1- براساس آیه دوم، زلزله بارها و نتایجی را بوجود می آورد. این بارها شاید نتایج مفید و شاید نتایج مضری باشند که براساس عملکرد آن جامعه خواهد بود.

وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾
و زمین بارهاى خود را برون افکند

2- در حین آمدن زلزله، انسان به هم می ریزد و از آمدن زلزله تعجب می کند.

وَقَالَ الْإِنْسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾
و انسان گوید [زمین] را چه شده است!

3- بعد از آمدن زلزله، ماهیت افراد و جامعه روشن میشود و همه چیز آشکار می گردد و به همین خاطر خدا می فرماید که آن روز است که [زمین[ خبرهاى خود را باز گوید.

یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾
آن روز است که [زمین[خبرهاى خود را باز گوید

مدیریت بحران ، نیروها، طریقه گفتار مسئولین مملکتی، طریقه رفتار آنان با حادثه زلزله و مردم، همگی نشان از ماهیت وجودی آنان دارد. آنان بدون آنکه خود بفهمند، ماهیت خوب و یا بد خود را به نمایش می گذارند و در دام می افتند. این وعده خداست که در سوره آمده است. انسان در مواقع حساس مثل وقوع زلزله، ماهیت خود را نشان می دهد.

4- مردم و مسئولین نتایج اعمال خود را در آن روز می بینند. اگر پیمانکاران و مسئولین ساختمانهای سست بنیاد و خانه های نامستحکم درست کرده اند، دلیلش رشوه و تبانی و ظلم و ستم و فساد در بین مسئولین و مردم است و آنان در این کار، خیر و شر کارهای خود را می بینند. شاید در یک زلزله اینچنینی 95 درصد تلفات بخاطر زیرساختها و ساختمانهای نامستحکم است و این چیزی نیست جز آن که بدست خود این دولت و ملت درست شده است و آنان شر و خیر کارهای خود را می بینند و دستاورد و اعمال خود را می چشند. خدا به هیچ ملتی ذره ای ظلم نخواهد کرد. خدا عادلترین است.

یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾
آن روز مردم [به حال] پراکنده برآیند تا ]نتیجه] کارهایشان به آنان نشان داده شود

5- مردم در زلزله خیر و شر خود را می بینند. گاها زلزله اثرات مضر و یا مفیدی هم برای آن جامعه در آینده دارد. خدا از طریق زلزله تغییرات اقلیمی در آن مناطق بوجود می آورد و ممکن است که این تغییرات بد و یا خوب باشند. در سال 1994 در مغولستان زلزله ای اتفاق افتاد که این زلزله سبب شد دشت خشک مغولستان صاحب تغییر سفره های آب زیر زمینی و جهت مسیر در زیر گسل شود و عمق دست یابی به 7 متر کاهش یابد. و به این طریق مردم آن منطقه بعد از زلزله از دست آن دشت خشک خلاص شدند. اینها از جانب خداست. خدا خیر و شر هر امتی را بعد از زلزله مشخص کرده است و می کند. در سال 1995 در کشور چاد زلزله ای اتفاق افتاد که این زلزله سبب شد هجوم 38 میلیون ملخ در صحرای افریقا و تخریب هکتارها زمین کشاورزی در شمال افریقا پایان یابد با این زلزله ملخ ها با امواج فراصوتی زمینگیر شدند و قادر به ‌پرواز نبودند و به سبب گرسنگی هم‌خواری کرده و کلا از زبین رفتند. زلزله اثرات مضری هم بر جای می گذارد. در خیلی از موارد شهرهای دست بشر نابود شده اند و با خاک یکسان شده اند.

فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ﴿۷﴾
پس هر که هموزن ذره‏ اى نیکى کند [نتیجه] آن را خواهد دید

وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ ﴿۸﴾
و هر که هموزن ذره‏ اى بدى کند [نتیجه] آن را خواهد دید

6- زلزله هشداری است از طرف خدای قادر توانا به مردم تا که به خود آیند و تغییری در خود بوجود آورند. اگر امیدی به تغییر یک جامعه نباشد، در آنصورت خدا با ایجاد زلزله تغییرات لازمه را فراهم خواهد کرد.

7- خدا در ایجاد زلزله ها ، رحیم تریم و عادلترین است. او ذره ای به مردم ظلم نخواهد کرد. او به نسل باقیمانده از زلزله فرصت محدود دیگری اعطا می کند تا که بخود آیند و تغییری در سرنوشت خود بوجود آورند. افراد باقیمانده از زلزله، شامل عفو موقتی خدا شده اند و باید به آنها کمک مادی و معنوی کرد تا که زندگی عادی خود را بازیابند.

8- همانطور که می بینید، بیشتر آسیبهای زلزله به ساخته های خود انسانها بر می گردد. یعنی زلزله نتایج خیر و شر اعمال آن جامعه است. در ژاپن زلزله های بزرگتر از زلزله های ایران می آید و ضرری به مردم نمی زند و گاها فواید هم دارد. مثلا یکی از زلزله ها در ژاپن در سال 1990، سبب شد جزیره فکودیمو ژاپن ظاهر و یکی از آب های گرم اقیانوسی بسمت جزایر آمد و رونق بسیار ماهیگیری راسبب شد. یعنی در یک زلزله در ژاپن، یک جزیره به جزایر آنان اضافه شد.

9- هشدار به ملت ایران:

اگر مردم ایران به طرف خدا برنگردند و دعاهای خویش را برای خدا خالص نگردانند، زلزله بزرگتری در انتظار آنان است که خانه و کاشانه آنان را نابود خواهد کرد. خدا صرفا به خاطر عقیده، جامعه ای را به عذاب دچار نخواهد کرد. بلکه وقتی آثار آن عقیده در جامعه به مرحله عمل رسید؛ آن موقع خدا آن جامعه را دچار عذاب خواهد کرد. خدا رحیم ترین است. یکی از آثار شرک، فساد است. مهمترین آثار عقاید شرک آمیز، گسترش فساد در ابعاد مختلف سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی خانوادگی است. وقتی در جامعه ای آنقدر عقاید شرک آمیز رواج پیدا کرد، که فساد و ظلم در آن جامعه گسترش پیدا کرد؛ در آن موقع خدا عذابش را بر آن جامعه نازل خواهد کرد.

سوره اسراء آیه 16 : وَإِذَآ أَرَدْنَآ أَن نُّهْلِكَ قَرْيَةً أَمَرْنَا مُتْرَفِيهَا فَفَسَقُواْ فِيهَا فَحَقَّ عَلَيْهَا ٱلْقَوْلُ فَدَمَّرْنَٰهَا تَدْمِيرًا

[17:16] و چون بخواهيم جامعه اي را از ميان برداريم، رهبران آن را به حال خود رها مي کنيم تا در آن به شدت فساد کنند. پس هنگامي که سزاوار مجازات شوند، به کلي آن را نابود مي کنيم.

...
نویسنده : حمید قلی خانی بازدید : 6 تاريخ : شنبه 11 آذر 1396 ساعت: 18:18

close
تبلیغات در اینترنت